Často kladené otázky

Zodpověděli jsme pro vás nejčastěji kladené otázky. Pokud odpověď na svou otázku nenajdete, neváhejte nás kontaktovat e-mailem, telefonicky anebo prostřednictvím chatu přímo zde na stránce.

Q
Co je projekt ModerniObce.cz?
A
Inovativní cloudové řešení webové stránky a mobilních aplikací zaměřené na města a obce. Umožňuje získat skutečně profesionální webovou stránku a mobilní aplikace s minimálními náklady, a to během pár dní od objednávky. Aktuálně už ModerniObce.cz využívá více jak 70 samospráv.
Q
Kde všude se dá tato stránka využít?
A
Základní cílovou skupinou jsou města a obce. Velmi dobře ji mohou využít i všechny instituce, jejichž zřizovatelem je obec nebo město. Jsou to např. školy, nemocnice, ústavy sociálních služeb apod. Pro tyto instituce totiž platí stejná pravidla webových stránek jako pro města a obce. Klienty máme ale i mimo samosprávu, jednoduše proto, že se jim projekt líbí a rádi ho používají.
Q
Proč bych si měl vybrat právě váš projekt?
A
Vstupem do našeho projektu se stáváte součástí velkého ekosystému obcí a měst, který se kontinuálně vyvíjí jako jeden celek. Všechny inovace, moduly, legislativní změny budete dostávat zdarma, téměř na denní bázi. A nejen to, taktéž dostanete zdarma všechna vylepšení, což znamená, že vaše stránka bude stále moderní. Už nikdy nebudete muset řešit novou stránku a hledat nového dodavatele. Zůstanete stále moderní. V neposlední řade si můžete přečíst naše recenze anebo zavolat našim klientům a zeptat se, jak jsou spokojení. Věříme, že nás doporučí.
Q
Můžu webovou stránku provozovat bez mobilních aplikací?
A
Ano můžete, stránka bude 100% plnit účel i bez mobilních aplikací a je přizpůsobená i na mobilní telefon a tablet. Mobilní appky mají ale nesporné výhody, které webová stránka nikdy nenahradí. Dokáží např. zdarma a neomezeně doručovat občanům push notifikace, používat GPS nebo fotoaparát při zasílání podnětů starostům apod.
Q
Můžu provozovat vaše mobilní aplikace bez vaší webové stránky?
A
Můžete, ale není to efektivní. Síla našich mobilních aplikací je právě v tom, že jsou bezobslužné a 100% propojené s webovou stránkou. Jakmile provozujete naší webovou stránku, mobilní aplikace se naplní obsahem samy. To znamená, že nevyžadují žádnou extra práci, ani člověka, který by se o ně staral.
Q
Jaké jsou možnosti systému?
A
Ve zkratce, všechno na stránce a v mobilních appkách si můžete upravit sami bez naší asistence. Systém umožňuje publikovat textové stránky, novinky, soubory, galerie, videogalerie, události kalendáře apod. Občanům můžete zasílat SMS přímo ze schránky, anebo newslettery e-mailem na denní či týdenní bázi. Můžete si aktivovat modul „Podnět pro starostu“ a diskutovat s občany přímo na webu. Součástí stránky je také robustní systém na zveřejňování souborů (faktur, smluv, apod.). A mnoho, mnoho dalšího.
Q
Co všechno si na stránce dokážu upravit sám?
A
K dispozici máte velmi pozitivně hodnocený robustní systém na správu obsahu, který byl vyvinut přesně pro města a obce. Bez asistence programátora si můžete upravit veškerý obsah. Dokážete upravit horní menu, grafiku, stránky, novinky, textové podstránky, kalendář, nahrát soubory do zveřejňování, apod. Zkrátka dokážete upravit všechno.
Q
Jaké jsou pořizovací a provozní náklady?
A
Pořizovací náklady jsou nulové, stránku vám zřídíme a naplníme obsahem zdarma. Taktéž vám zdarma vytvoříme mobilní aplikace, pokud o ně budete mít zájem. Jestliže budete spokojení, bude vám účtován měsíční poplatek, který se odvíjí od velikosti vašeho města či obce.
Q
Splňují Moderní Obce všechny kladené požadavky z vyhlášky na webová sídla samospráv?
A
Ano, při vytváření stránek jsme spolupracovali s ministerstvem a konzultovali jsme všechny jejich požadavky tak, aby stránky vyhovovaly vyhlášce. Jelikož už jich provozujeme celkem dost, dochází k jejich pravidelným kontrolám ze strany úřadů. V případě, že by se objevil nějaký nedostatek, okamžitě se vyřeší pro všechny obce v projektu.
Q
Jste mnohem levnější než konkurence. Jakto?
A
Děláme to, co konkurence, ale mnohem efektivněji. Inovativní řešení, které jsme zvolili nám umožňuje udržovat stovky klientů s minimálními náklady, avšak s obrovskými benefity pro klienta.
Q
Poskytujete ke stránce i hosting, doménu nebo e-maily?
A
Hosting stránky je zahrnutý v základní ceně a netřeba ho doplácet (což jsou další ušetřené náklady). Doménu i e-maily vám zabezpečíme. Cena domény je přibližně 14 € bez DPH ročně. Cena e-mailů závisí na zvoleném typu balíčku a začíná přibližně na 35 € bez DPH ročně za 5 e-mailových schránek.
Q
Co potřebuji k provozu a správě projektu?
A
Nic speciálního, stačí vám běžný internetový prohlížeč, ideálně Google Chrome nebo Mozilla Firefox.
Q
Jak rychle mi dokážete webovou stránku a mobilní aplikace dodat?
A
Ukázkovou stránku vám dokážeme vytvořit do 3 dní, hotová stránka je pak obvykle nasazená do 7 dní od podpisu smlouvy. Aplikace se vytváří obvykle až když běží stránka, ale jelikož se sama naplní obsahem ze stránky, netrvá to déle než 1 pracovní den.
Q
Již mám existující webovou stránku, jak z ní dostanu obsah na novou stránku?
A
Obsah zpracujeme ze staré stránky do nové zdarma, a to v rozsahu 8 pracovních hodin. Tento objem práce obvykle stačí na přenesení obsahu, pokud by však ve vašem případě nestačil, dohodli bychom další postup individuálně.
Q
Potřebuji ke spravování stránky nějaké školení?
A
Ne, stačí vám základní počítačové dovednosti, ovládání práce s internetem a Windows. Každopádně nemějte obavy, rádi vás zaškolíme. Zatím to však všichni bez problémů zvládli sami.
Q
Jak je to se vzhledem stránky? Je všude stejný?
A
Všechny stránky sice používají stejný vzhled, ale můžete si nastavit základní barevné schéma i barevnost hlavního menu. Vzhled je však navrhnutý tak, aby ho tvořil obsah. Pokud tedy obec použije na stránce své novinky se svými fotkami a obsahem, celou stránku si tak vytvoří podle svých představ. Uniformita se tak v maximální možné míře vytrácí. Mimo to design stránek pravidelně inovujeme, aby byl stále aktuální a moderní, což by bylo při designu na míru extrémě finančně náročné.
Q
Konkurence navrhuje vzhled stránek na míru, není to lepší řešení?
A
Žádný z našich přímých konkurentů nepřipravuje vzhled stránek na míru, ale používají šablonové řešení stejně jako my. Samozřejmě existuje možnost nechat si navrhnout design stránek na míru, ale pozor, žádná agentura vám nebude design pravidelně aktualizovat. Za 4 roky budete mít 4 roky starý design a budete muset začít znovu, protože trendy se změnily.
Q
Jaký je rozdíl mezi mobilní (responzivní) verzí stránek a mobilní aplikací?
A
Mobilní verze webu znamená, že se webová stránka přizpůsobí mobilnímu zařízení tak, aby v něm byla dobře čitelná. Mobilní verze webu je zahrnuta v základní ceně webu a dostanete ji tak vždy. Na rozdíl od toho mobilní aplikace je program, který si může občasn stáhnout do androidového zařízení nebo iPhonu. Mobilní aplikace má nesporné výhody, dokáže např. doručovat zdrama a neomezeně push notifikace občanům a využívat fotoaparát nebo GPS k zaslání podnětů starostovi. Mobilní aplikace jsou za příplatek (více v sekci Ceník služeb).
Q
Pokud bychom se chtěli sejít a dozvědět se více, přijedete k nám do obce?
A
Aktuálně preferujeme online kontakt, ale jakmile to pandemická situace dovolí, rádi vás navštívíme ve vaší obci či městě.